Klub Sportowy „Starówka” Nowy Sącz, za pośrednictwem naszych sympatyków Joli i Ryszarda Srebrny, przekazał kilka piłek z przeznaczeniem dla rwandyjskich dzieci.  Piłki zostały wręczone księżom Parafii w Nyakinamie – ks. Aleksandrowi Gasiqwa i ks. Dominikowi Iyamuremye, którzy następnie rozdzielili je wśród dzieci kilku szkół znajdujących się na terenie ich parafii.

W trakcie rozmowy, tłumaczonej przez polskiego misjonarza ks. Ryszarda Górowskiego MIC, została opowiedziana w skrócie działalność i sukcesy sportowe naszych zawodniczek.

Z wypowiedzi księży, jak również z obserwacji własnych przybywających przez miesiąc w Rwandzie Joli i Ryśka, wynika, że podarowanych piłek dzieci bardzo się ucieszyły. Z powodu panującej ogólnie biedy, dzieci szkolne do gry wykorzystują najczęściej bowiem własnoręcznie zrobione piłki.

Jedna z przekazanych przez Starówkę piłek posłużyła m. in. do rozegrania meczu pomiędzy drużynami reprezentowanymi przez księży i kleryków z Parafii Nyakinama a „resztą” miejscowości, z udziałem kibiców z Polski.030607091012131415

Dodaj komentarz